Latarki Solarforce

0,00 zł
Kategorie
Informacje
Znajdziesz nas:
Sterownik Programowalny

Sterownik programowalny umożliwia użytkownikowi latarki dowolną konfigurację ilości trybów świecenia, wyboru ich jasności ( z palety 16tu dostępnych), konfigurację pamięci i wiele innych.

 

Zdjęcie poglądowe, sterowniki w rzeczywistości wyglądem mogą odbiegać od pokazanego powyżej.

 

 

Szczegółowy opis funkcji i zasady ich działania:

 

Dwie grupy trybów: użytkownik ma do wyboru dwie grupy dowolnie przez siebie skonfigurowanych trybów ( dla przykładu do EDC użytkownik może ustawić tryby stałe, natomiast dla użytku na rowerze grupę trybów z aktywnym stroboskopem rowerowym).

Każda z grup może zawierać maksymalnie do siedmiu trybów i mieć skonfigurowany własny tryb pamięci (patrz niżej).

 

Blokada trybu: możliwość blokady wybranego trybu, funkcja przydatna w oświetleniu taktycznym, lub sygnałowym ( ustawiamy latarkę na pożądanym trybie, świecimy minimum sekundę, następnie przechodzimy do menu blokady trybu – opis poniżej).

 

Programowanie trybów: użytkownik może zmienić jasność świecenia dowolnego trybu, ilość trybów (max 7 w każdej grupie), lub zamienić go na stroboskop taktyczny lub stroboskop rowerowy. Może także skonfigurować rodzaj pamięci dla danej grupy.

 

Trzy rodzaje pamięci trybów:

1.pamięć klasyczna – w sytuacji kiedy użytkownik użyje któregoś z trybów przez min. 1s latarka uruchamia się w tym trybie przy kolejnym użyciu. W celu przejścia do trybu pierwszego, trzeba przejść przez wszystkie kolejne tryby następujące po ostatnio zapamiętanym.

2.brak pamięci – latarka zawsze zaczyna świecić od pierwszego trybu ( powrót do pierwszego trybu następuje w sytuacji kiedy każdy inny tryb używany jest przez minimum 1s.)

3.pamięć w krótkim cyklu – dany tryb jest zapamiętywany po 1s używania, ale przy kolejnym dwukliku latarka wraca do pierwszego trybu ( nie ma potrzeby przechodzenia przez wszystkie tryby w celu uruchomienia latarki w pierwszym trybie)

Menu konfiguracyjne (tryb programowania): ustaw latarkę w trybie który chcesz skonfigurować i używaj go przez minimum 1s. W tej chwili masz możliwość konfiguracji wybranego trybu.

W celu wejścia w menu konfiguracyjna wykonaj szybki 8mio klik włącznikiem latarki (każdy zanik napięcia musi być wykonany w czasie poniżej 0,2s). Po wykonaniu 8mio kliku latarka zasygnalizuje wejście w tryb programowania poprzez mignięcia. W czasie kiedy latarka miga użytkownik ma do dyspozycji następujące opcje do wyboru:

 

1 kliknięcie – blokada trybu

2 kliknięcia – zmiana grupy trybów

3 kliknięcia – ustawienie jasności aktualnie wybranego trybu. Latarka przejdzie dwa razy przez wszystkie dostępne tryby ( 16 trybów, każdy następujący po sobie tryb jest dwa razy jaśniejszy od poprzedniego). Po wyświetleniu przez latarkę pożądanego trybu należy wykonać 1klik, lub wyłączyć latarkę. Wybrana jasność zostanie ustawiona w miejscu wybranego wcześniej trybu.

4 kliknięcia – zmiana wybranego trybu na stroboskop taktyczny (100% jaśności)

5 kliknięć – zmiana wybranego trybu na stroboskop rowerowy (25% jaśności)

6 kliknięć – skasowanie wybranego trybu

7 kliknięć – dodanie nowego trybu (w menu latarki pojawi się kolejny tryb o jasność wybranego trybu, jego jasność może być zmieniona przez jego wybranie i wejście w menu konfiguracyjne).

8 kliknięć – ustawienie rodzaju pamięci trybów na > brak pamięci

9 kliknięć – ustawienie rodzaju pamięci trybów na > pamięć klasyczna

10 kliknięć – ustawienie rodzaju pamięci trybów na > pamięć w krótkim cyklu.

 

Sterownik monitoruje także poziom naładowania akumulatora..

W celu sprawdzenia poziomu naładowania akumulatora należy wykonać 8 klik (tak jak w przypadku wejścia w menu konfiguracyjne), sygnalizowanie przez latarkę wejścia w menu konfiguracyjne ma też drugą funkcję, mianowicie ilość mignięć określa napięcie na akumulatorze. Każde mignięcie oznacza 0,1V powyżej 3,0V (jedno mignięcie to 3,1V, dwa mignięcia to 3,2V, trzy mignięcia to 3,3V ...itd.).

Dodatkowo sterownik posiada zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora. Kiedy napięcie na akumulatorze spadnie pod obciążeniem poniżej 3,0V sterownik zmniejsza jasność o połowę ( zazwyczaj powoduje to wzrost napięcia na akumulatorze), każdy kolejny spadek napięcia poniżej 3,0V powoduje kolejne obniżanie jasności o połowę. Latarka nie wyłącza się sama, użytkownik musi sam podjąć decyzje o wyłączeniu latarki i naładowaniu akumulatora.

 

Jasność świecenia, możliwa jest do ustawienia w 16tu krokach.

Jasności ( procentowo): ~.2 .7 1 1.5 2 3 4 6 9 13 18 25 35 50 70 100 %

 

Możliwość blokady funkcji programowania przez zlutowanie drugiego pinu procesora do pierścienia znajdującego się na obwodzie sterownika. Aktywne pozostają funkcje blokady trybu i przełączania między grupami trybów.

 

 

 

 

 

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.